Правила посадки плодових та декоративних кущів, дерев
Правила посадки плодових дерев
Посадкову яму бажано підготувати завчасно. Розміри посадкової ями близько 50-70 см глибиною і в діаметрі 60 см. Дно ями рихлять десь на 15 см. В яму вноситься перегній та добрива. Перемішується з вспушеною землею. Влити 1 відро води, зачекати поки вода вбереться в землю. Потім саджанець кладеться в яму, рівномірно розподіляють коріння саджанця, так щоб місце щеплення було на 3-4 см вище рівня ями для яблуні, груші, черешні, вишні . Для саджанців, які привиті на аличі – абрикос, персик, нектарин, мигдаль, слива – місце щеплення має бути на одному рівні з землею. Обережно засипають кореневу систему родючою землею, заповнюють пустоти і втоптують, за необхідності підсипаючи землю. Після посадки влити 1-2 відра води!
Восени та навесні садять рослини з відкритою кореневою системою, саджанці ж в горщиках ( із закритою кореневою системою) висаджувати можна практично весь рік.
На ділянках, де високий рівень підводних вод, бажано зробити дренаж. Для цього в дні посадкової ями буром роблять канал на глибину 1-1,5 м, в який насипають щебінь, гальку або биту цеглу.
Після того як посадка дерев плодових закінчена, слід обрізати верхівку саджанця, на 1/3 або 1/4, залежно від його висоти, це забезпечить закладку формування правильної форми крони. Зріз має починатися на рівні нижньої частини бруньки і закінчується над її верхівкою. Саджанці грецького (волоського) горіха не обрізають після посадки. При гарному догляді саджанці плодових дерев вже в перший рік посадки дають приріст пагонів до 40 - 60 см.
Правила посадки ягідних кущів
Перед посадкою всі корені підріжте, а надземну частину пагонів укоротіть, залишаючи пеньок висотою у смородини 20-25, в аґрусу та малини 15-20 см. Викопуємо яму 40 см на 40 см. На дні ями землю необхідно вспушити.
У кожну посадкову ямку внесіть перегній або компост й мінеральні добрива. Добрива перемішуються з землею.
Смородину саджайте на 6-8 сантиметрів глибше кореневої шийки, щоб викликати розвиток додаткових коренів. Аґрус і малину, а також інші плодові кущі - на ту ж глибину, на якій вони росли в розпліднику, або глибше на 3-4 сантиметри. Корені ретельно розправте, землю навколо кущів ущільніть, і полийте з розрахунку відро на 3 кущі, а в суху погоду - по відру на кожний кущ.
Правила посадки декоративних дерев та кущів
Перед тим як приступити до посадки, визначитеся з місцем. Виберіть те місце, яке б відповідало всім вимогам даного виду. Обрану ділянку перекопайте, видаліть всі бур'яни, коріння, каміння і інше сміття.
Приступайте до викопування посадкової ями. Її розміри будуть залежати від розміру посадкового матеріалу. Вона повинна бути ширше кореневої системи в півтора-два рази.
Садити саджанці потрібно на трішки більшу глибину ніж, на якій вони росли до цього. Тому що після поливу, земля осяде. Якщо саджанці з оголеними коренями, то копайте яму на глибину найбільшого кореня. Дно і стінки ями добре розпушити. В яму додайте компост, перегній і торф все ретельно перемішайте. Якщо грунт важкий, глинистий, то внесіть пісок, якщо легкий, піщаний - торф, садову землю, перегній. А також гранульоване мінеральне добриво тривалої дії. У місцях з близьким заляганням грунтових вод, робіть дренаж (дрібний гравій, крихта, або товстий шар крупнозернистого річкового піску) обов'язково.
Вийміть саджанець з контейнера, або з вологої тирси, якщо відкрита коренева, коріння добре розправте. Покладіть у лунку і засипте землею. Глибину посадки контролюйте.
Яму з саджанцем засипте землею так, щоб не допустити утворення пустот поблизу коріння. Після посадки полити 1-2 відра води. Висаджені кущі і дерева при необхідності підв'яжіть до опор.
Правильний догляд за рослиною є гарантією того, що рослинка прийметься 100%
Звертаємо Вашу увагу! Для вкорінення рослини на новому місці потрібно 20-25 днів після посадки саджанців на постійне місце. Від своєчасної обрізки і регулярності поливу в перші стартові три тижні в значній мірі залежить те, чи рослина приживеться на новому місці і її подальший розвиток.
Обрізка
Для плодових рослин рекомендована обов'язкова обрізка. Так само рекомендовано щорічне видалення сухих, пошкоджених або жируючих пагонів, проріджування, формування крони.
Полив
Молоді рослини ВИМАГАЮТЬ регулярного правильного поливу. Для успішного вкорінення рослини важливо, щоб грунт змочують не тільки зверху (на 7-12 см), а до глибини залягання кінчиків коренів саджанця (до 35-45 см).
Для цього після посадки протягом першого місяця, потрібно обов'язково проводити полив рослини 2 рази в тиждень по 1 відру на одне дерево. У суху пору рекомендується збільшити полив до 1,5-2 відра води на одну рослину 2-3 рази в тиждень.
Розпушування
Регулярне, неглибоке. Прополка бур'янів в пристовбурних кіл.
Важливо пам'ятати! Відсутність обрізки при посадці і нерегулярність або недостатність поливів в перші місяці після посадки значно знижують відсоток приживлюваності рослин на новому місці.
Якщо Вам необхідна консультація, щодо посадки, обрізки, догляду, обробки телефонуйте 0683051051! Консультації БЕЗКОШТОВНІ!
Інші статті
- Інструкці для посадки троянд з відкритого грунтуПравильна техніка посадки та догляд після неї, полив забезпечить успішне приживлення троянди!Читати