Правила посадки плодових дерев
Посадкову яму бажано підготувати завчасно. Розміри посадкової ями близько 50-70 см глибиною і в діаметрі 60 см. Дно ями рихлять десь на 15 див. В яму вносити перегній та добрива. Перемішується з вспушеною землею. Влити 1 відро води, зачекати поки вода вбереться в землю. Потім саджанець кладеться в яму, рівномірно розподіляють коріння саджанця, так щоб місце щеплення було на 3-4 см вище рівня ями для яблуні, груші, черешні, вишні . Для саджанців, які привиті на аличі – абрикос, персик, нектарин, мигдаль, слива – місце щеплення має бути на одному рівні з землею. Обережно засипають коренєву систему родючою землею, заповнюють пустоти і втоптують, за необхідності підсипаючи землю. Після посадки влити 1-2 відра води!
Восени та навесні садять рослини з відкритою кореневою системою, саджанці ж в горщиках ( із закритою кореневою системою) висаджувати можна практично весь рік, адже їх коренева система не пошкоджується при пересадці.
На ділянках, де високий рівень підводних вод, бажано зробити дренаж. Для цього в дні посадкової ями буром роблять канал на глибину 1-1,5 м, який насипають щебінь, гальку або биту цеглу. Для груші та яблуні максимальна висота ґрунтових вод - 1,5 м, для сливи і вишні - 1,0 м.
Після того як посадка дерев плодових закінчена, слід обрізати верхівку саджанця, на 1/3 або 1/4, залежно від його висоти, це забезпечить закладку формування правильної форми крони. Зріз має починатися на рівні нижньої частини бруньки і закінчується над її верхівкою. Саджанці волоського (волоського) горіха не обрізають після посадки. При гарному догляді саджанці плодових дерев вже в перший рік посадки дають приріст пагонів до 40 - 60 див. У таких дерев закладають крону з подальшим її формуванням.
Інші статті
- Інструкці для посадки троянд з відкритого грунтуПравильна техніка посадки та догляд після неї, полив забезпечить успішне приживлення троянди!Читати
- Правила посадки плодових та декоративних кущів, деревПеред посадкою рекомендуємо ознайомитися з даною інформацією.Читати