Кошик
234 відгуків
Прийом замовлень сезон "ОСІНЬ 2020"ПЕРЕГЛЯНУТИ КАТАЛОГ
Файний сад - саджанці з власного розплідника

Декоративні кущі та чагарники для живоплоту

Декоративні кущі та чагарники для живоплоту
Створюючи оригінальний ландшафтний дизайн ділянки, багато дачників часто вдаються до посадки живої огорожі – це один з найбільш практичних способів прикрасити територію і поділити її на функціональні зони. Огорожі з рослин, до слова, є також однією із складових частин знаменитих Садів Семіраміди. Давайте ж з'ясуємо, які чагарники для живої огорожі використовуються найчастіше.

У природі існує дуже багато рослин, які ідеально підійдуть для того чи іншого зеленого паркану. Дизайнери ландшафтів поділяють їх на групи.

Декоративні чагарники для однорідних огорож

У цей клас увійшов досить великий список рослин, до якого відноситься, дерен білий, айва декоративна, бузок (звичайний або угорський), жовта акація, клен, агрус, ірга, садовий жасмин (жасмин), глід, перстач чагарниковий, айва японська, форзиція, жимолость татарська, вишня магалебська, кизильник блискучий, шипшина, перстач чагарниковий та різні види барбарисів.

chagarniki_dlya_jivoi_ogoroji_1.jpg

Фото живого паркану зі спіреї


Дуже красиво і оригінально виглядають в складі огорож різноманітні спіреї. Прекрасно виглядатимуть в живій огорожі на дачі пузироплідники, видова спірея або Діабло.

chagarniki_dlya_jivoi_ogoroji_2.jpg

Білий дерен


Змішані живі огорожі

Для створення таких огорож використовуються різні комбінації чагарників, а іноді і дерев, по попередньо створеним проектам або схемам. Наприклад, в змішаних живих огорожах чудово разом виглядають шипшина і бородавчастий бересклет, липа і білий дерен, бузина та калина та ін.

Вічнозелені чагарники

Даний вид чагарників становлять особливий клас в списку рослин для живих огорож. Такі живі і яскраві, ці рослини частіше всіх застосовують для створення зелених парканів, так як вони круглий рік радують око і досить невибагливі в догляді.

chagarniki_dlya_jivoi_ogoroji_3.jpg

На фото огорожа з туї


Вічнозелені рослини для живої огорожі: самшит, ялівець козацький, гірський лавр, ялина звичайна, кипарисовик, тис ягідний, туя, кизильник вічнозелений, тсуга, гостролист, гірська сосна (чагарникова форма), ялиця, модрина, ялина канадська, ялина колюча та багато інших .

chagarniki_dlya_jivoi_ogoroji_4.jpg

Ялина в ролі живого паркану для ділянки


Висота чагарників

Залежно від функціонального призначення та особистих уподобань, огорожа може бути різної висоти. Відповідно до цього і підбираються певні види рослин:
 
  • при висоті 0,5 м – чагарники самшиту, звіробою чашечкового, жовтої акації, смородини альпійської, японської спіреї, агрусу, перстачу чагарникового, магонії падуболистої;
  • при висоті до 3 м – жовта акація, дерен білий, граб звичайний, бузок, шипшина, кизильник, тріскун, середня форзиція, туя, кедровий стланик, тис, ялівець, бузок вічнозелений і гірська сосна (кустарна форма);
  • огорожа понад 3 м – колючий глід, тис, кизил їстівний, східна або західна туя, граб звичайний та ін.
 
Не кожні кущі для живої огорожі, що вам сподобалися, можуть підійти для вашої ділянки. Як правило, чагарники підбирають, виходячи з кліматичних умов місцевості, швидкості розростання та відновлення зі старих гілок, особливостей виростання, здатності переносити часті стрижки та обрізки.

У будь-якому випадку, підбираючи ті чи інші види рослин, пам'ятайте, що ваш живий паркан не буде рости самостійно, так як вам подобається. Йому необхідний постійний догляд, причому круглий рік.
 
Інші статті