Кошик
234 відгуків
Прийом замовлень сезон "ОСІНЬ 2020"ПЕРЕГЛЯНУТИ КАТАЛОГ
Файний сад - саджанці з власного розплідника

Правила посадки плодових дерев

Правила посадки плодових дерев

В наш час дуже гостро стоїть питання здорового харчування, екологічно чистих фруктів й овочів, без ГМО та нітратів.  І якщо ви маєте присадибну ділянку то з легкістю можете влаштувати там город чи фруктовий сад, й радувати себе і рідних корисним!

Посадкову яму бажано підготувати завчасно. Розміри посадкової ями близько 50-70 см глибиною і в діаметрі 60 см. Дно ями рихлять десь на 15 см.  В яму вноситься перегній та добрива. Перемішується з вспушеною землею. Влити 1 відро води, зачекати поки вода вбереться в землю. Потім саджанець кладеться в яму, рівномірно розподіляють коріння саджанця, так щоб місце щеплення  було на 3-4 см вище рівня ями для яблуні, груші, черешні, вишні . Для саджанців, які привиті на аличі – абрикос, персик, нектарин, мигдаль, слива – місце щеплення має бути на одному рівні з землею. Обережно засипають кореневу систему родючою землею, заповнюють пустоти і втоптують, за необхідності підсипаючи землю. Після посадки влити 1-2 відра води!

Восени та навесні садять рослини з відкритою кореневою системою, саджанці ж в горщиках ( із закритою кореневою системою) висаджувати можна практично весь рік, адже їх коренева система не пошкоджується при пересадці.

На ділянках, де високий рівень підводних вод, бажано зробити дренаж. Для цього в дні посадкової ями буром роблять канал на глибину 1-1,5 м, в який насипають щебінь, гальку або биту цеглу. Для груші та яблуні максимальна висота ґрунтових вод - 1,5 м, для сливи і вишні - 1,0 м.

Після того як посадка дерев плодових закінчена, слід обрізати верхівку саджанця, на 1/3 або 1/4, залежно від його висоти,  це забезпечить закладку формування правильної форми крони. Зріз має починатися на рівні нижньої частини бруньки і закінчується над її верхівкою. Саджанці грецького (волоського) горіха не обрізають після посадки. При гарному догляді саджанці плодових дерев вже в перший рік посадки дають приріст пагонів до 40 - 60 см. У таких дерев закладають крону з подальшим її формуванням.

Інші статті